top of page

Je midlife opravdu uprostřed?


JSME VE STŘEDU #2

Tentokrát s Ivetou Clarke


Kdy je vlastně polovina života? Matematicky? Pocitově? Očima 20leté dívky? Očima 90letého muže? Jak rychle nám čas ubíhá? Mění se to s věkem? Můžeme to ovlivnit? Můžeme čas zpomalit? A více si ho užít? Krátké zastavení s Ivetou Clarke.

(12 min poslouchání třeba na krátkou cestu autem)Za posledních sto let jsme dostali do vínku navíc 35 let. Díky lepšímu životnímu stylu, zdravotnictví, vědě. Pokud byste se narodili v roce 1900, měli byste jen asi 50% šanci, že se dožijete 60 let. Dnes se můžeme dožít 90 nebo dokonce 100 a více let. Padesátka je pomyslným středem, poločasem, milníkem pro vstup do druhé poloviny dospělosti. V poločase se přemýšlí o tom, co dobrého bylo v první polovině. Co nám sloužilo, co nás bavilo? V poločase se taky trochu odpočívá, proto je nasnadě se na chvíli zastavit a rozhlédnout se. A vykročit do druhé poloviny třeba trochu jinak. Vytvořit si čas na ty opravdu důležité věci. Třeba ne hned a revolučně. Ale pomalu po-malých krůčcích.


Iveta Clarke ve svém podcastu “O čase” nabízí různé perspektivy, momenty k zamyšlení i konkrétní tipy.Iveta Clarke

Inspirátorka leaderů, ambasadorka odvahy a zranitelnosti, podcastérka, světobčanka, vášnivá westernová jezdkyně a hledačka společenských témat, která jsou tabu, MEA Alumni, MMM mentorkaKam si můžete přijít pro další inspiraci?


Dlouhověkost a zdraví: Jde to ruku v ruce? - svižné setkání MMM INSPI 6.10.203 8-9:30, tentokrát s Davidem Vrbou

Učení (se) a midlife - ranní zamyšlení MMM INSPI 20.10.203 8-9:30, tentokrát s Ivetou Clarke

Báječný Midlife Premium - 12 týdenní jízda se zastaveními, inspirací od zajímavých hostů i mezi sebou navzájem, začínáme 5. listopadu


Věříme, že na midlife i léta po něm se můžeme těšit. Sami jsme na cestě. Hledáme, chybujeme a učíme se každý den. Přinášíme inspiraci, zajímavé zdroje i otázky, které provokují. Spojujeme zajímavé lidi, vytváříme prostor pro sdílení i hlubší zamyšlení. Pokud vás napadá kdokoliv, pro koho by tato inspirace mohla mít hodnotu, přepošlete mu link na tuto zprávu.


Chcete dostávat tipy “Jsme ve středu” pravidelně do e-mailu? Dejte nám vědět, zařídíme to.


Kommentare


bottom of page