top of page

VIDEONAHRÁVKY Z NAŠICH AKCÍ

V MMM věříme, že na midlife i léta po něm se můžeme těšit. Sami jsme na cestě. Hledáme, chybujeme a učíme se každý den. Přinášíme inspiraci, zajímavé zdroje i otázky, které provokují. Spojujeme zajímavé lidi, vytváříme prostor pro sdílení i hlubší zamyšlení.

sigmund-YUuSAJkS3U4-unsplash.jpeg

MMM INSPI 14.6.2024
Finance a jejich role v životě

V MMM se často vracíme ke konceptu 4M. Vedle zdraví, smyslu a vztahů v něm důležitou roli hrají právě finance (money). Jak však s tématem finance vědomě pracovat? Z které strany začít? A jak nad ním přemýšlet, když (už) jsme v midlife? Svěří ranní rozhovor plný konkrétních tipů a autentických příběhů s Vláďou Bezděkem, Hankou Pleskačovou, Danem Frolcem a Braňo Jakabovičem. 

67 minut inspirace

MMM INSPI 19.4.2024
Midlife očima ženy

Vlídné i informačně hodnotné zastavení (nejen) pro ženy. Společně pojmenováváme časté mýty, přidávámeme informace očima lékařky, konkrétní příběhy, inspiraci i otázky k zamyšlení. S autorkou knihy Padesátka Lenkou Kapsovou a zkušenou lékařkou  Lukrécií Tatárovou, setkáním nás provedla Martina Kemrová.

 

85 minut informací, příběhů a svěžích zamyšlení

MMM INSPI 12.1.2024
Začátky a konce

Na přelomu roku málokdo odolá vábení nových začátků. Co nového začneme, uděláme, přidáme? Ale možná je lepší otázka: “Co přestaneme dělat, čeho se vzdáme, co odložíme?” O umění větších životních změn a v závěru také o programu Báječný Midlife si popovídá David Vrba s Šárkou Strachovou, Ivetou Clarke, Braňo Jakabovičem a Blankou Šímovou.

73 minut inspirace

MMM INSPI 31.10.2023
Učení (se) a midlife

Učení se je jedna z největších hybných sil. Jak, proč a od koho se učíme v midlife? A jak můžeme my jako midlifeři být relevantní a moudře vytvářet prostor pro učení se lidem okolo sebe? Je potřeba k učení (se) odvaha? Jak souvisí učení se zranitelností?  A jde se vlastně "učit" odvaze nebo se už (ne)odvážní rodíme? 

 

53 minut zamyšlení a inspirace

KRÁTKÉ PODZIMNÍ ZAMYŠLENÍ
Podzim, midlife, uzavírání a otevírání

Proč někdy ten, kdo chce začít, potřebuje nejdříve moudře skončit? Rozhovor Davida Vrby s Ivetou Clarke přináší podzimní zamyšlení na nádherném místě, jeden střípek z kapitoly GET FREE i pozvání, kam se dá jít dál.

9 minut klidného rozhovoru

MMM INSPI 6.10.2023
Dlouhověkost a zdraví. Jde to ruku v ruce?

Medicína a věda nesou příslib dlouhého života. Průměrný věk se neustále zvyšuje. Je ale délka života opravdu náš hlavní cíl? Je pro vás důležité, jak bude vypadat poslední dekáda vašeho života?  Co může každý z nás přinést vědomým rozhodováním o svém zdraví sobě i společnosti? Jaké poznatky přinášejí nejnovější studie postavené na vědeckých základech, jaké jsou osobní tipy Davida Vrby i vás, kdo jste se do diskuse zapojili?

MMM INSPI 20.1.2023
Jak na dobré starty?

Nejen v midlife je velikým uměním věci moudře uzavírat a také moudře a vědomě nové věci začínat. 

Na lednovém setkání jsme sbírali inspiraci, jak na to od Ivety Clarke, Dana Frolce, Petra Žídka, Davida Vrby i od vás, kdo jste se do diskuse přidali. 

51 minut inspirace pro vás :-)

MMM INSPI 19.10.2022
Jak si vytvořit svou malou “bluezone” doma?

Tentokrát jsme hledali odpovědi na otázku, jak na dlouhý, zdravý, šťastný a naplněný život. Inspirací nám byly rozsáhlé studie z tzv. Bluezones, pěti míst na světě, kde se dlouhodobě žije průměrně o 10 let déle než u nás (Ikarie, Loma Linda, Sardinie, Okinawa, Nicoya). Inspirovali jsme se výstupy z výzkumů, slyšeli autentické postřehy Davida Vrby, který jednotlivé Bluezones postupně navštěvuje, načerpali tipy od ostatních.

bluezones
HR INSPI

MMM INSPI pro HR 1.7.2022
Jak využít potenciál 50+ na pracovišti?

Věk 50+ byl dříve vnímán jako příprava na důchod. Dnes máme několik desítek let života navíc. Midlife je nově středem našeho produktivního života a to výrazně posouvá kontext přemýšlení nad lidmi v organizacích. Moudré firmy se na tuto realitu připravují. Využívají možnosti, řeší rizika, podporují týmy i jednotlivce, vytváří prostor pro moderní midlifery, kteří chtějí být relevantní i v 3. kvartálu svého života.

MMM INSPI 25.5.2022
Cesta Midlifera (5G)

V květnu jsme společně prošli celou cestu midlilfera. Zmapovali jsme hlavní otázky, na které je užitečné si odpovědět a inspirovali se navzájem. Děkujeme za záplavu tipů i konkrétních otázek, za otevřené pojmenovávání situace a společné hledání cest.

s.png
Bajecny midlife ebook thumbnail.PNG

průvodce (MIDLIFE) TRANSFORMAcí

Ve spolupráci s MEA jsme dotvořili a přeložili unikátní pohled na anatomii tranzicí, chcete-li proměn, kterými člověk prochází.

bottom of page