top of page

4 tipy na filmy


JSME VE STŘEDU #5

Tentokrát trochu jinak a lehčeji. 4 malé kousky inspirace.


Dali jsme dohromady tipy na filmy spojené s tématem midlife. Úsměvné i vážnější. Prvoplánově na midlife zaměřené i s myšlenkami mezi řádky.


A abychom to trochu okořenili, máme pro vás i tipovací výzvu. Využili jsme aktuálního trendu a část textu nechali napsat AI. Tipnete si, který to je?


Z MMM přejeme svátky i další rok plný zdraví, pohody i toho správného množství zajímavých momentů.

A těšíme se na-čtenou u dalších "Jsme ve středu" nebo třeba na setkání na programu Báječný Midlife Premium, který startuje 25. ledna.Ostrovní zprávy (Shipping News)

Tip od Ivety Clarke

Příběh o hořkosmutných momentech v životě, nečekaných zvratech, osudových setkáních i příležitostech, které na první pohled nejsou vidět. Dát si život do pořádku někdy znamená čelit vlastním démonům a své historii, vyrovnat se s rodinnými tabu, zkusit něco nového a odvážit se navázat nové vztahy. Konec filmu je symbolický. Zpráva hlavního hrdiny, novináře Quoyle popisuje ničivou vichřici, která zasáhla poloostrov a úplně rozmetala celý jeho rodný dům stojící na útesu. Zůstal "jen" krásný výhled.


Stážista (Intern)

Tip od Davida Vrby

Stážista je film, který krásně zpracovává téma hledání smyslu života a naplnění prázdnoty, která s přibývajícími léty může přicházet. Hlavní postava Ben (Robert de Niro), sedmdesátiletý vdovec, se stává starším stážistou v internetovém obchodě s módou a asistentem mladé a energické majitelky Jules (Anne Hathaway). Ben se vyrovnává s výzvami práce ve start-upu a snaží se zapadnout do týmu mladých zaměstnanců, s Jules se sblíží a pomáhá jí nacházet rovnováhu mezi prací a životem, pochopit důležitost a přínos funkce mentora. Stážista je milý a inspirující film pro každého, kdo je zaseklý v kariéře nebo cítí, že přichází moment, kdy je třeba vydat se na novou cestu.


Swimming with Men

Tip od Dana Frolce

Swimming with Men je britská komedie o muži jménem Eric, který se připojí k mužskému týmu synchronizovaného plavání, aby se vyrovnal s krizí středního věku. Tým zvaný ‘Waterdale Pelican’ čelí výzvám a neúspěchům, když trénuje na mistrovství v synchronizovaném plavání. Film z roku 2018 zkoumá témata přátelství a hledání smyslu života, získal pozitivní recenze od publika i kritiků.


Trosečník (Cast Away)

Tip od Lucie Havlíkové

Jak si poradit v situaci, kdy najednou nemám to, co jsem měl, a nefungují věci, na které jsem byl dříve zvyklý? Jak moudře hospodařit s energií v nových podmínkách? Otázky, které řeší Tom Hanks na pustém ostrově jsou vlastně parádní metaforou pro období midlife. Pro mě osobně má největší sílu rozhovor v závěru. Jak přijmout to, že skončilo něco krásného, čím člověk žil? Jak v sobě s hlubokým smutkem a zároveň velikou vděčností tuto kapitolu opravdu uzavřít? Kdo ví, co přinese příliv.
Kde se s námi můžete v nejbližší době potkat?

Báječný Midlife, 8 týdnů inspirace, sdílení a zastavení odkudkoliv; od 25. ledna 2023
Věříme, že na midlife i léta po něm se můžeme těšit. Sami jsme na cestě. Hledáme, chybujeme a učíme se každý den. Přinášíme inspiraci, zajímavé zdroje i otázky, které provokují. Spojujeme zajímavé lidi, vytváříme prostor pro sdílení i hlubší zamyšlení. Pokud vás napadá kdokoliv, pro koho by tato inspirace mohla mít hodnotu, přepošlete mu link na tuto zprávu.


Chcete dostávat tipy “Jsme ve středu” pravidelně do e-mailu? Dejte nám vědět, zařídíme to.


Opmerkingen


bottom of page